August 2, 2020

СОНЧЕВО И ТОПЛО СО МАЛА ОБЛАЧНОСТ, ТЕМПЕРАТУРАТА ДО 36 СТЕПЕНИ

Foto

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец. УВ зрачењето ќе биде 8.

Утринската температура ќе се движи во 13 до 22, а дневната од 26 до 36 степени Целзиусови.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност. Температурата ќе се движи во интервал од 19 до 33 степени.

Share this:

About admin

admin

  • Website
  • Email

Add Comment

Skip to toolbar