November 2, 2020

Возрасен пациент почина на Инфективното во Битола

Во клиничката болница во Битола почина пациент на 78 годишна возраст, додека хоспитализирани моментално се 61 пациент.

Битола вчера регистрираше 31 новозаразен, а почина 52-годишно лице.

Од почетокот на пандемијата во Битола се регистрирани 727 случаи на коронавирус, додека активни се 298.

Share this:

About admin

admin

  • Website
  • Email

Add Comment

Skip to toolbar