June 23, 2021

Мицкоски: Во 2017 им го оставив ЕЛЕМ со 30 милиони евра во плус – денеска се 23 милиони евра во минус

whatsapp sharing button
twitter sharing button

Во 2017 го оставив ЕЛЕМ со 30 милиони евра во плус, денеска, државните компании имаат загуба од 22,8 милиони евра, пишува на социјалните мрежи лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој своевремено беше и директор на ЕЛЕМ.

 

 

 

Share this:

About admin

admin

  • Website
  • Email

Add Comment

Skip to toolbar