September 10, 2021

Пендаровски: Јас да бев во таква позиција веднаш ќе си поднесев оставка

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за „360 степени“ кое ќе се емитува вечерва рече дека доколку тој бил во таква позиција веднаш би поднел оставка за трагедијата во Тетово.

-Ако зборуваме за кривична одговорност или правна, јас би почекал да заврши истрагата. Но, ако зборуваме за морална одговорност, тогаш оние кои ме познаваат знаат дека кога јас би бил во ваква позиција, јас не би чекал ниту секунда, веднаш би поднел оставка од морални причини, кажа Пендаровски.

Share this:

About admin

admin

  • Website
  • Email

Add Comment

Skip to toolbar