September 10, 2021

Струмичанец наследник на Филипче

Д-р Христијан Костов ќе го наследи Венко Филипче во Министерството за здравство откако пред еден час си поднесе оствака на функцијата, дознава Нетпресс.

Костов е од Струмица и е актуелен директор на ГОБ „8 Септември“. Тој ќе биде предлог на СДСМ.

Share this:

About admin

admin

  • Website
  • Email

Add Comment

Skip to toolbar