October 23, 2021

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО, НАСТАВНИК ТЕПА УЧЕНИК ВО УЧИЛИШТЕ ВО БУТЕЛ

Foto

Вознемирувачко видео се појави на социјалната мрежа тикток, на која се гледа дека повозрасен наставник од основното училиште „Панајот Гиновски“ во скопската населба Бутел, со шлаканици удира дете на час, го крева со двете раце од земја и го спушта, пред неговите соученици во паралелката.

Случајот ги разгори социјалните мрежи, од МВР за тв24 информираат дека се уште до нив нема стигнато официјална пријава за случајот.

Директорката пак на О.У. Панајот Гиновски за тв 24 рече дека го пријавила случајот и дека од понеделник дисциплинска комисија ќе одлучува за тепањето на ученикот од страна на наставникот.

Share this:

About admin

admin

  • Website
  • Email

Add Comment

Skip to toolbar