November 2, 2021

Времето денеска: облачно и посвежо со врнежи од дожд

Ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови (над 20 л/м2) и проследени со засилен јужен ветер. Во попладневните часови врнежите постепено ќе престануваат. Дневната температура ќе биде од 9 до 16 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 12 степени.

Share this:

About admin

admin

  • Website
  • Email

Add Comment

Skip to toolbar