November 9, 2021

Албанските партии имаат историска шанса во четврток да го стават ДУИ во опозиција.

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев смета дека албанските партии имаат „историска шанса да го стават ДУИ во опозиција“.

-Ако пратениците на Алијанса, Алтернатива и Беса не ја искористат историската шанса во четврток да го стават ДУИ во опозиција, тогаш на наредни избори (кога и да бидат) ќе бидат прегазени токму од ДУИ како шлепер жаба и никогаш нема да се повратат, објави Апасиев на Фејсбук.

Share this:

About admin

admin

  • Website
  • Email

Add Comment

Skip to toolbar