About admin

admin

 • Website
 • Email

All posts by admin

 • May 11, 2022

  Црквата од

  Црквата од Охрид: Македонската православна  црква не смее да го користи името „Македонија“ или

  Read More
 • May 11, 2022

  БИСЛИМОВСКИ: Барања

  Во овој момент нема поднесено барања за поскапување на струјата, операторите треба да ги

  Read More
 • May 11, 2022

  ОД СТАРТОТ

    Неколку месеци наназад се намалуваат девизните резерви на земјава. Податоците на Народна банка

  Read More
 • May 11, 2022

  Во Собранието

    Собранието денеска во 12 часот треба да ја почне расправата по новата 71

  Read More
 • May 11, 2022

  Виена очекува

  Александар Шаленберг/ Фото: МИА Австрија со силна поддршка за што побрзо отворање на преговорите со Северна Македонија и

  Read More
 • May 5, 2022

  КАМПАЊАТА НА

  Бугарскиот премиер Кирил Петков неодамна јавно побара од сите бугарски државјани во светот да

  Read More
 • May 4, 2022

  Западен Балкан

  Државите на западен Балкан силно ќе ги почувстуваат последиците од кризата предизвикани од руско-украинскиот

  Read More
 • May 4, 2022

  МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ

  Неодамнешно истражување кое вчера беше објавено од страна на норвешка група  истражувачки новинари, покажува

  Read More
 • May 4, 2022

  Чешка: Ќе

  Чешка привремено ќе побара ослободување од европското ембарго за увоз на руска нафта за

  Read More
 • May 4, 2022

  ОПОЗИЦИЈАТА ПРЕД

  ВМРО-ДПМНЕ најавува нова активна блокада на собранието од 10 ти мај. Целта велат е

  Read More
Page 1 of 230
Skip to toolbar