Чави му одржа уште една лекција на Симеоне, Барса убедлива на гостувањето кај Атлетико (ВИДЕО)

Барселона се искачи на втората позација на табелата откако со 0-3 славеше на гостувањето кај Атлетико Мадрид, Чави има пет од пет во пресметките со Диего Симеоне.

ШПАНИЈА

Барселона ја скокна Жирона на табелата, избраниците на Чави со 0-3 победија на „Ванда Метрополитано“ против Атлетико Мадрид.

Жоао Феликс погоди во 38. минута за водство на „каталонците“, Левандовски на стартот од вториот дел зголеми на 0-2, а коенчниот резултат го постави Лопез во 65. минута од мечот.

Со оваа победа, Чави има пет од пет во надмудрувањата со Диего Симеоне.