• Опозицијата обвинува за политички пазарења на СДСМ и ДУИ во врска со пописот

    January 16, 2021
  • Данска е најуспешна во ЕУ во вакцинирањето на населението

    January 16, 2021
  • Гратис Викенд скијање на Пелистер

    January 16, 2021

ИЗДВОЕНИ СОДРЖИНИ

Локално

January 16, 2021

Гратис Викенд скијање на…

Почна сезоната за скијање на Пелистер, викендов гратис Почнува ски сезоната на Пелистер, како во ски центарот Нижеполе така и Копанки.…

МАКЕДОНИЈА

January 16, 2021

Опозицијата обвинува за…

Пописот кој власта на сила го турка среде пандемија нема за цел да биде статистичка операција, туку фингиран попис кој ќе биде резултат на политички…

January 14, 2021

Османи-Дендиас: Грција…

Грција може да биде најдобар пријател на Македонија и нејзин најголем сојузник – порача грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендиас по средбата…

January 14, 2021

Оштетени штедачи: Нина…

 Нина Ангеловска, претходната министерка за финансии, ги повлекла своите лични пари од Еуростандард банка пред нејзиното затворање, но ги оставила…

January 14, 2021

ВМРО-ДПМНЕ: Ако немало…

  Ако немало Анекс на договор зошто СДСМ не испрати демант до Каракачанов кој кажува дека Анекс има, СДСМ е главен извор на заразата лажни вести Најголем…

January 14, 2021

Директорот на „Модерна“:…

Првиот човек на компанијата која произведува една од вакцините против ковид-19, се приклучи на се поголемата група здравствени експерти кои тврдат дека…

January 14, 2021

Собрание: Власта решена…

Денеска продолжува собраниската расправа по предлог-законот за попис кој се носи по скратена постапка Пратениците вчера ја започнаа расправата по Предлог-законот…

СВЕТ

РАДИО ОРБИС:
+17
°
C
H: +17°
L: +16°
Bitola
Sunday, 10 May
See 7-Day Forecast
Mon Tue Wed Thu Fri Sat
+26° +24° +26° +30° +30° +30°
+12° +13° +11° +15° +15° +18°

СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ

АНКЕТИ

Дали Битола заслужува подобро ?

View Results

Loading ... Loading ...
Skip to toolbar