• ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА ШТО ЌЕ ГО НАПРАВАТ ЗАЕВ, ОСМАНИ И БУЧКОВСКИ ЌЕ БИДЕ НИШТОВЕН Мицкоски го оспорува кредибилитетот на оваа влада

    November 28, 2021
  • Писмо до кандидатот за ебиветер во грбот на СДСМ

    November 28, 2021
  • Стоилковски: РЕК Битола заради неспособноста на Заев загуби 70 милиони евра

    November 23, 2021

ИЗДВОЕНИ СОДРЖИНИ

Локално

October 23, 2021

ВМРО-ДПМНЕ: Заев трипати лаже…

ВМРО-ДПМНЕ: Заев трипати лаже дека ја разбрал пораката, а за ниту еден криминал нема одговорност Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат колку пати…

МАКЕДОНИЈА

November 28, 2021

ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА…

„На дело е обид на овој малцински партнер во владата СДСМ-ДУИ да се прикаже пред меѓународната заедница дека има се уште некаков капитал со кој располага,…

November 23, 2021

Стоилковски: РЕК Битола…

Почитувани, РЕК Битола работи на минимум. Вчера работеше само еден блок и тоа со 20% од капацитетот. Наместо енергетска стабилност, наместо развој кон…

November 23, 2021

Албанија годинава со рекорден…

Увозот на електрична енергија во Албанија годинава достигна рекордна вредност, највисока досега во историјата на државата, за што од јануари до ноември…

November 23, 2021

Страшна трагедија, најголем…

  Премиерот Зоран Заев,LICOVSKI кој заедно со министрите за здравство и за надворешни работи, е заминат за Софија каде ноќеска се случи тешка сообраќајна…

November 22, 2021

Димитриевски: Членството…

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, вечерва во централниот Дневник на телевизија Сител потенцираше дека победата во Куманово…

November 22, 2021

Промоција на проектот…

УСАИД во партнерство со IREX и Македонскиот институт за медиуми, денеска во Скопје ќе го претстават новиот петгодишен проект за медиумска писменост „Младите…

СВЕТ

РАДИО ОРБИС:
+17
°
C
H: +17°
L: +16°
Bitola
Sunday, 10 May
See 7-Day Forecast
Mon Tue Wed Thu Fri Sat
+26° +24° +26° +30° +30° +30°
+12° +13° +11° +15° +15° +18°

СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ

АНКЕТИ

Дали Битола заслужува подобро ?

View Results

Loading ... Loading ...
Skip to toolbar