• Црквата од Охрид – МПЦ не смее да го користи името Македонија, ниту терминот македонска

    May 11, 2022
  • БИСЛИМОВСКИ: Барања за поскапување на струјата чекаме до крајот на месецов, пa ќе одлучиме, а до граѓаните порака да ја штедат

    May 11, 2022
  • ОД СТАРТОТ НА ГОДИНАВА ДЕВИЗНИТЕ РЕЗЕРВИ ПАДНАА ЗА 400 МИЛИОНИ ЕВРА – НБМ уверува, трендот е стопиран, курсот ќе се одбрани

    May 11, 2022

ИЗДВОЕНИ СОДРЖИНИ

Локално

February 27, 2022

Земјотрес од 3,6 степени почуствуван…

Попладнево бил почувствуван земјотрес во Битола. Со јачина од 3,6 степени по Рихтер. Според првичните информации епицентарот бил кај македонско-грчката…

МАКЕДОНИЈА

May 11, 2022

Црквата од Охрид – МПЦ…

Црквата од Охрид: Македонската православна  црква не смее да го користи името „Македонија“ или „македонска“, ова стои во оригиналното соопштение…

May 11, 2022

ОД СТАРТОТ НА ГОДИНАВА…

  Неколку месеци наназад се намалуваат девизните резерви на земјава. Податоците на Народна банка на Македонија говорат дека само во првите четири…

May 11, 2022

Во Собранието закажана…

  Собранието денеска во 12 часот треба да ја почне расправата по новата 71 седница, за која сè уште не е утврден дневниот ред. За збор се пријавени…

May 11, 2022

Виена очекува скоро решение…

Александар Шаленберг/ Фото: МИА Австрија со силна поддршка за што побрзо отворање на преговорите со Северна Македонија и Албанија и охрабрена…

May 4, 2022

Западен Балкан силно ќе…

Државите на западен Балкан силно ќе ги почувстуваат последиците од кризата предизвикани од руско-украинскиот воен конфликт и оваа година може да очекуваат…

May 4, 2022

ОПОЗИЦИЈАТА ПРЕД ПОЧЕТОК…

ВМРО-ДПМНЕ најавува нова активна блокада на собранието од 10 ти мај. Целта велат е предвремени парламентарни избори а нивната реакција велат е само одговор…

СВЕТ

РАДИО ОРБИС:
+17
°
C
H: +17°
L: +16°
Bitola
Sunday, 10 May
See 7-Day Forecast
Mon Tue Wed Thu Fri Sat
+26° +24° +26° +30° +30° +30°
+12° +13° +11° +15° +15° +18°

СОЦИЈАЛНИ МЕДИУМИ

АНКЕТИ

Дали Битола заслужува подобро ?

View Results

Loading ... Loading ...
Skip to toolbar