Home МАКЕДОНИЈА „Се потпишала кај Силјановска, а ja пуштиле кај Пендаровски“

„Се потпишала кај Силјановска, а ja пуштиле кај Пендаровски“

by 88nil

Вистински хаос се создаде вчера во просториите на ДИК за време на собирањето потписи за претседателските кандидати.

Откако ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ги објавија имињата на кандидатите во трката за претседателското столче, граѓаните навалија да ја дадат својата поддршка.

На социјалните мрежи осамна видео од видно изреволтирана жена која истакна дека по грешка се потпишала за кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, наместо за Стево Пендаровски. Таа во видеото вели дека не знаела каде се потпишува.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00