Home МАКЕДОНИЈА АМСМ: До крајот на март затворен патот за Ресен преку НП „Галичица“, до 15-ти задолжителна зимска опрема

АМСМ: До крајот на март затворен патот за Ресен преку НП „Галичица“, до 15-ти задолжителна зимска опрема

АМСМ: До крајот на март затворен патот за Ресен преку НП „Галичица“, до 15-ти задолжителна зимска опрема

by 88nil

 Од 15-ти ноември 2023 година стапи на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15-ти март 2024 година, информират од Авто-мото сојузот на Република Македонија.

Од 15-ти ноември 2023 година, патниот правец Охрид-Ресен, преку Националниот парк „Галичица“, е затворен за сообраќај за сите видови на возила. На самото место поставена е соодветна сообраќајна сигнализација. Овој времен режим ќе трае се’ до 1. април 2024 година.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00