Home МАКЕДОНИЈА Од утре нов сообраќаен режим во центарот на Охрид

Од утре нов сообраќаен режим во центарот на Охрид

Од утре нов сообраќаен режим во центарот на Охрид

by 88nil

Охрид, 14. март 2024 (ОХРИДПРЕС) – Од утре ќе стапи на сила нов режим на сообраќај во центарот на Охрид.

Утрово беа отстранети столпчињата кои го ограничуваа движењето на пресекот на улицата „Димитар Влахов“ со „Македонски просветители“, кои истовремено спречуваа да се сврти лево кон езерото.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00