Home ЕКОНОМИЈА Зетот на Трамп објави фотографии од луксузни архитектонски проекти за Србија и Албанија

Зетот на Трамп објави фотографии од луксузни архитектонски проекти за Србија и Албанија

Зетот на Трамп објави фотографии од луксузни архитектонски проекти за Србија и Албанија

by 88nil

ImageImage

Зетот на Трамп, Џаред Кушнер, објави четири фотографии од проектите што ќе ги реализира во Србија и Албанија, откако ја најави својата инвестиција во недвижен имот на Балканот.

Според досегашните информации, зетот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп сака да инвестира во два проекта.

Во најавената голема инвестиција на Балканот, планира да инвестира милиони во Србија и Албанија.

 

Едната инвестиција се однесува на развој на остров во близина на брегот на Албанија, додека другиот проект се однесува на луксузен хотел во Србија, кој ќе се состои од 15.000 станбени единици.

Драго ми е што можам да ги споделам концептите за развој на проекти што ги создадовме за албанското крајбрежје и центарот на Белград“, напиша Кушнер на социјалната мрежа Икс.

Детали од проектот се објавени во напис во Њујорк тајмс, а ги откри и српскиот претставник Александар Јовановиќ, кој рече дека министер во Владата на Србија е задолжен за потпишување меморандум за разбирање со две компании поврзани со Доналд Трамп.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00