Home МАКЕДОНИЈА Вчера вкупно 20 пожари, изгаснати 18

Вчера вкупно 20 пожари, изгаснати 18

Вчера вкупно 20 пожари, изгаснати 18

by 88nil

Активни се пожарите во Општина Дебар, помеѓу селата Сушица, Бомово и Коњаре каде гори шума и ниска вегетација. И во близина на селото Луке, Крива Паланка сè уште гори ниска вегетација и ниска шума, соопшти утрово Центарот за управување со кризи.

Вчера изгаснати беа пожарите во скопската Општина Центар (гореше Универзална сала), на улицата „Лазар Личеновски“ во Скопје, Општина Петровец, во село Брест Општина Чучер – Сандево, Охрид, населба Црногорци, село Елевци во Дебар, Кичево, Битола, Ресен, Прилеп, Крушево, Струмица, Гостивар, Куманово…

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00