Home СВЕТ Столтенберг: Никој нема корист од војната на Блискиот Исток

Столтенберг: Никој нема корист од војната на Блискиот Исток

Столтенберг: Никој нема корист од војната на Блискиот Исток

by 88nil

 Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изрази загриженост за ситуацијата на Блискиот Исток по израелскиот напад врз Иран.

– Клучно е конфликтот да не излезе од контрола и затоа ги повикуваме сите страни на воздржаност, изјави Столтенберг денеска во Брисел. „Никој нема корист од војната на Блискиот Исток“, додаде тој.

Според извештаите на медиумите, Израел рано утринава ја нападнал иранската провинција Исфахан како одговор на големиот ирански напад со беспилотни летала и ракети минатиот викенд.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00