Home МАКЕДОНИЈА Агелер со честитки за новата Влада: Со нетрпение очекуваме да го продолжиме нашето партнерство

Агелер со честитки за новата Влада: Со нетрпение очекуваме да го продолжиме нашето партнерство

Агелер со честитки за новата Влада: Со нетрпение очекуваме да го продолжиме нашето партнерство

by 88nil

Американската амбасадорка во земјава – Анџела Агелер на социјалната мрежа Х упати честитки за формирањето на новата Влада.

– Додека премиерот и неговиот кабинет ја преземаат функцијата, со нетрпение очекуваме да го продолжиме нашето партнерство во зајакнувањето на владеењето на правото, подобрувањето на економскиот, енергетскиот и инфраструктурниот развој, социјалните структури и придвижувањето на земјата напред на нејзиниот евроатлантски пат – се вели во честитката на Агелер.

– Advertisements –

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00