Home СПОРТ Шок за Ѓоковиќ на Индијан Велс, елиминиран е од – 123. тенисер во светот!

Шок за Ѓоковиќ на Индијан Велс, елиминиран е од – 123. тенисер во светот!

Шок за Ѓоковиќ на Индијан Велс, елиминиран е од - 123. тенисер во светот!

by 88nil

Новак Ѓоковиќ го доживеа еден од најтешките порази во кариерата откако загуби од Италијанецот Лука Нарди и не се пласираше во осминафиналето од Индијан Велс.

Аутсајдер од Италија кој на главниот турнир влезе како „лаки лузер“ го шокираше Новак Ѓоковиќ, српскиот тенисер беше број 1 носител на во Индијан Велс, но ептен рано го заврши настапот.

Италијанскиот тенисер Лука Нарди кој е 123. место во светот, одлично го почна мечот, го доби првиот сет со 6-4. Новак возврати во вториот земајќи го со 6-3.

Се чинеше дека Ѓоковиќ се врати и никој не помислуваше дека може да биде елиминиран, но се случи токму тоа. Третиот решавачки сет го доби Нарди со 6-3 и победи со 2-1 во сетови за пласман во осминафинале.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00