Home БИТОЛА Се преврте цистерна со гас, возачот пренесен во Клиничката болница во Битола

Се преврте цистерна со гас, возачот пренесен во Клиничката болница во Битола

Се преврте цистерна со гас, возачот пренесен во Клиничката болница во Битола

by 88nil

Во 9.30 часот, од страна на РЦУК Прилеп, е известено за сообраќајна незгода во близина на село Вашарејца – Битола. Превртена е цистерна со гас. Известени се во ТППЕ Битола, која прати четири пожарникари со едно противпожарно возило, а МВР Битола веќе е на терен.

Како што извести ЦУК, возачот на камионот е лесно повреден и е пренесен во Клиничката болница во Битола од страна на итната медицинска помош.

За подигање на цистерната се чека механизација, додаваат од ЦУК.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00