Home ПОЛИТИКА Пендаровски само озборува и пласира невистини, поднесувањето на кандидатурата е технички процес, Силјановска Давкова имаше историски најголем одзив и поддршка од граѓаните

Пендаровски само озборува и пласира невистини, поднесувањето на кандидатурата е технички процес, Силјановска Давкова имаше историски најголем одзив и поддршка од граѓаните

Пендаровски само озборува и пласира невистини, поднесувањето на кандидатурата е технички процес, Силјановска Давкова имаше историски најголем одзив и поддршка од граѓаните

by 88nil

-Поднесувањето на кандидатурата е технички процес, професорката Силјановска Давкова имаше историски најголем одзив од граѓаните при собирањето на потписите за нејзината кандидатура и тоа е она што е најголема болка за Пендаровски и СДС.

Пендаровски само озборува и пласира невистини, поднесувањето на кандидатурата е технички процес, Силјановска Давкова имаше историски најголем одзив и поддршка од граѓаните
Кабинет на претседател

Свесни сме за интенцијата на Пендаровски и СДС да продолжат со креирање на теми кои се надвор од реалноста и ова е уште доказ за нивната единствена желба да го затскријат својот неуспех и пораз кои ги очекува, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Поднесувањето на кандидатурата е технички процес, професорката Силјановска Давкова имаше историски најголем одзив од граѓаните при собирањето на потписите за нејзината кандидатура и тоа е она што е најголема болка за Пендаровски и СДС.

Поддршка од граѓаните е јасна и недвосмислена, а СДС и Пендаровски во истата ќе се уверат на 24 Април и 8 Мај.

Му препорачуваме на Пендаровски барем во неговите последни денови од мандатот да ја напушти неговата најсилна карактеристика- озборување и пласирање на невистини во јавноста, додаваат од партијата.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00