by 88nil

Папата Франциско го осуди терористичкиот напад: Овој гнасен чин е навреда за Бога

Папата Франциско го осуди терористичкиот напад во концертната сала „Крокус Сити“ во Москва и го нарече „гнасен“ чин што претставува навреда на Бога.

– Се молам за жртвите од гнасниот терористички напад во Москва, Господ да ги прими во својот мир, да ги утеши нивните семејства и да ги преобрати срцата на оние кои ги извршуваат овие нечовечки постапки кои го навредуваат Бог – рече Папата денеска во Свети Петар. Плоштад по миса на Цветници.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00