Home ПОЛИТИКА Силјановска Давкова до Пендаровски: Сите дебати со мене ги изгуби, одбери место и пак ќе те победам

Силјановска Давкова до Пендаровски: Сите дебати со мене ги изгуби, одбери место и пак ќе те победам

Силјановска Давкова до Пендаровски: Сите дебати со мене ги изгуби, одбери место и пак ќе те победам

by 88nil

Таа го потсети претседателот Стево Пендаровски дека „секој претседател го завршува мандатот со еден детален Извештај со кој што ќе потврди што реализирал“.

Силјановска Давкова до Пендаровски: Сите дебати со мене ги изгуби, одбери место и пак ќе те победам
ВМРО-ДПМНЕ

Во рамките на кампањата за претседателските избори во Република Македонија, кандидатката Гордана Силјановска Давкова одржа митинг во Виница.

Таа го потсети претседателот Стево Пендаровски дека „секој претседател го завршува мандатот со еден детален Извештај со кој што ќе потврди што реализирал“.

Таа потоа му порача:

„А, што се однесува до дебатите за кои што вели дека бегале некои од големите партии, само да потсетам дека сите дебати со мене ги изгуби. Нека одбере место, нека одбере простор, нека одбере формат, каде сака, пак ќе го победам“.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00