Home ПОЛИТИКА Мицкоски: Ковачевски на тацна му ја подари државата на Ахмети, 100 души од ДУИ одлучуваат за 2 милиони народ, изборите се неповторлива шанса да си заминат со пенкало и волјата на народот

Мицкоски: Ковачевски на тацна му ја подари државата на Ахмети, 100 души од ДУИ одлучуваат за 2 милиони народ, изборите се неповторлива шанса да си заминат со пенкало и волјата на народот

Мицкоски: Ковачевски на тацна му ја подари државата на Ахмети, 100 души од ДУИ одлучуваат за 2 милиони народ, изборите се неповторлива шанса да си заминат со пенкало и волјата на народот

by 88nil

ДУИ и СДСМ се лицето и опачината на една иста паричка. Ковачевски на тацна му ја подари Македонија на главниот стопан Ахмети. 100 души од ДУИ управуваат со два милиони народ. Тие одлучуваат за тендерите, за тоа кој да се вработи, кој каква работа да добие. 20 години се силно навлезени во институциите кои ги криминализираат до највисока мера, кажа претседателот Христијан Мицкоски во својот говор на вечерашниот митинг во Кочани.

Мицкоски: Ковачевски на тацна му ја подари државата на Ахмети, 100 души од ДУИ одлучуваат за 2 милиони народ, изборите се неповторлива шанса да си заминат со пенкало и волјата на народот
ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот рече дека Ахмети објаснил пред целата јавност кој е неговиот план за Македонија. И како што кажа, тој се објаснува во три едноставни зборови – КАКО ДО СЕГА…. А, што значи како до сега? Запраша претседателот и потенцира:

– Тоа значи Артан Груби да продолжи со тендери и матни зделки. Бујар Османи да продолжи да ги распродава интересите на Македонија, нови Соравии кои ќе се купуваат, нови изведувачи на автопатишта кои ќе добијат милиони, а нема да фрлат ниту лопата. Како до сега значи и дека ќе продолжат да си играат фудбалчиња во државни институции и функционери на ДУИ да шамараат контролори за летање.

Тој подвлече дека стратегијата како до сега, е патентот за криминалот на ДУИ кој го поддржува и изведува СДСМ. Таа партија од некогаш голема структура се сведе на слуга на желбите на ДУИ кои е јасно дека иако дојдоа со конфликт на власт овие избори се неповторлива можност да си заминат со пенкало и со силната волја на народот.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00