Home СВЕТ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СРБИЈА Нема информации за повредени и за материјална штета

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СРБИЈА Нема информации за повредени и за материјална штета

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СРБИЈА Нема информации за повредени и за материјална штета

by 88nil

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СРБИЈА Нема информации за повредени и за материјална штета

Епицентарот на земјотресот бил кај Текија, а бил почувствуван на длабочина од 11 километри.

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Србија.

Потресот е регистриран во регионот на Кладово, а се тресело и во Зајечар, Неготин, Доњи Милановац, Бор и други градови во источна Србија. Некои граѓани го почувствуваа и во Ниш.

Епицентарот на земјотресот бил кај Текија, а бил почувствуван на длабочина од 11 километри.

Земјотресите со ваков интензитет можат да предизвикаат помали оштетувања на зградите во епицентралното подрачје, јавуваат српските медиуми.

Засега нема извештаи за евентуална штета.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00