Спорт

 • February 20, 2022

  Кикс на

  Непријатно изненадување за Интер пред своите гледачи/ фото: EPA-EFE/MATTEO BAZZI Фудбалерите на Интер направија голем кикс во 26 коло од Серија А откако на домашен терен загубија од Сасуоло со 0:2. Гостинскиот тим ги искористи своите шанси на стартот од натпреварот и со головите на Распадори во 8. и на

 • February 13, 2022

  ВИДЕО| Спектакл

  Атлетико Мадрид и Хетафе одиграа фантастичен натпревар/ фото: EPA-EFE/Ballesteros Фудбалерите на Атлетико Мадрид и на Хетафе одиграа фантастичен натпревар на кој имаше шест гола, црвени картоник, пресврти, а победничкиот погодок беше постигнат во последната минута и тоа со ножички. Актуелниот шампион прво водеше со 2:0, па губеше со 2:3 и

 • October 22, 2021

  Ѓорѓиев го

  Најдобриот македонски кикбоксер, Димитар Ѓорѓиев дојде до уште еден извонреден резултат во својата кариера и по четврти пат стана светски шампион. Нашиот ас овојпат триумфираше во Италија каде беше најдобар во категоријата лоу-кик до 81 килограм. Ѓорѓиев беше сигурен низ целиот турнир за да во финалето демонстрира квалитет, доминација против

 • October 3, 2021

  Скопјани да

  Денес по 17-ти пат на улиците на Скопје се одржува традиционалниот Виз Ер Скопски маратон, на кој ќе има околу 7000 учесници, од кои најголемиот дел се домашни спортисти. Учесниците на маратонот, полумаратонот и штафетниот маратон – ЕУ за спорт тргнаа од стартот во 8 часот, а тркачите на 5

 • October 2, 2021

  Локатели му

  Со гол на Локатели во самиот финиш од натпреварот Јувентус освои три големи бода во дербито со градскиот ривал Торино. Категорија: Италија 02.10.2021 20:28 Прочитано: 108 пати По лошиот старт на сезоната, Јувентус врза три победи по ред во Серија А, овој пат го победи Торино на негов терен. Во еден неизвесен

 • September 18, 2021

  Пеле во

  Легендарниот бразилски фудбалер Пеле (80) е во стабилна состојба, откако поради респираторни проблеми вчера беше вратен на одделот за интензивна нега, соопшти денеска болницата во Сао Паоло, каде претходно му беше извршена операција за отстранување тумор од дебелото црево. Пеле беше опериран претходно овој месец и до вторникот беше на

 • September 10, 2021

  Светски познатата

  Симона Халеп, една од најдобрите светски тенисерки, реши да скокне во тавче и кажа „ДА“ на македонскиот милијардер, со кого повеќе од две години е во врска, пренесува Гол.мк. По елиминацијата од УС Опен од Свитолина, Халеп се врати во Романија и соопшти убави вести. 29-годишната Романка ќе се мажи

 • July 26, 2021

  Ѓоковиќ со

    ОЛИМПИСКИ ИГРИ Новак Ѓоковиќ без проблеми ја помина и втората пречка на Олимписките игри и се пласира во осминафналето, во два сета славеше против Штурф. Новак Ѓоковиќ со 6-4 и 6-3 го совлада Јан Ленард Штруф и го продолжи патот кон своето прво олимписко злато. Ѓоковиќ во осминафиналето ќе

 • July 26, 2021

  Дончиќ не

  Лука Дончиќ утринава одигра неверојатен натпревар за Словенија и постигна 48 поени во победата од 118-100 против Аргентина на Олимписките игри. Интересно е тоа што Словенецот сега е израмнет на второто место со најмногу постигнати поени на еден натпревар на Олимпијадите со Австралиецот Еди Палубинскас, кој исто така постигна 48 поени

 • July 19, 2021

  Моника Селеш-Несреќата

    Моника Селеш, тенисерка која триумфираше во ова натпреварување неколку пати во текот на 90-тите години на минатиот век. Покрај тоа, таа освои 53 турнири во својата кариера, освои девет грен слема и бронзен медал на Олимписките игри, беше прва 178 недели, заработи силни милиони долари, но и покрај сите

Page 1 of 8
Skip to toolbar