by 88nil

АМСМ (10:50h): Врнежи од снег на Буково, Ѓавато, Пресека и Крушево

Скопје/Охрид, 5. март 2024 (ОХРИДПРЕС) – Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, по влажни коловози, информираат од Авто мото сојузот на Република Македонија.

Врнежи од снег има на Буково, Ѓавато, Пресека и Крушево, а со послаб интензитет снег паѓа на Попова Шапка, Дебар и Плетвар.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00