Home СВЕТ „Имате еден главен град, Белград“, им рече Вучиќ на децата од Косово и Метохија

„Имате еден главен град, Белград“, им рече Вучиќ на децата од Косово и Метохија

„Имате еден главен град, Белград“, им рече Вучиќ на децата од Косово и Метохија

by 88nil

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, во Палатата Србија ги прими основците од Косово и Метохија.

– Драги деца од сите делови на Косово и Метохија, наша Србија, добредојдовте во друг дел на нашата Србија. Ви благодариме што бевте денес овде во Белград, на 20-годишнината од погромот на српското население во јужната српска покраина, кој продолжува со истата енергија и денес. Ниту методите не се менуваат многу, со истата сладострасна поддршка на оние што ги шокираа со бомби во 1999 година, во поинаква форма. Ви благодариме наставници, родители, директори, ви благодариме што ги едуциравте, ја сакате Србија. Знаете дека имате еден главен град, Белград. Се надевам дека ќе имате време да ги засакате и другите краишта на татковината – рече Вучиќ.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00