Home СПОРТ Чави му одржа уште една лекција на Симеоне, Барса убедлива на гостувањето кај Атлетико (ВИДЕО)

Чави му одржа уште една лекција на Симеоне, Барса убедлива на гостувањето кај Атлетико (ВИДЕО)

Чави му одржа уште една лекција на Симеоне, Барса убедлива на гостувањето кај Атлетико (ВИДЕО)

by 88nil

Барселона се искачи на втората позација на табелата откако со 0-3 славеше на гостувањето кај Атлетико Мадрид, Чави има пет од пет во пресметките со Диего Симеоне.

ШПАНИЈА

Барселона ја скокна Жирона на табелата, избраниците на Чави со 0-3 победија на „Ванда Метрополитано“ против Атлетико Мадрид.

Жоао Феликс погоди во 38. минута за водство на „каталонците“, Левандовски на стартот од вториот дел зголеми на 0-2, а коенчниот резултат го постави Лопез во 65. минута од мечот.

Со оваа победа, Чави има пет од пет во надмудрувањата со Диего Симеоне.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00